Şehrazat Bilezik ve Trabzon Bileziği Arasındaki Fark

Şehrazat bilezik ve Trabzon bileziği arasında ki fark nedir, işçilik farkları nelerdi, bu bileziklerde işçilik farkının fiyata yansıması nedir bunların öğrenmenin kısa yollarını şimdi anlatalım.

Şehrazat Bilezik ve Trabzon Bileziği Arasındaki Fark
Bilezik fiyatları bilindiği üzere gram hesapları ile fiyatlandırılır. Ama diyelim ki 2 tane bilezik var, bunlar aynı gramdalar ama biri diğerinden daha pahalı. Burada işin içine giren ise işçiliktir.
İşçiliğin işin içine girdiğinde altının pahalı olmasının ana nedeni sadece emek değildir. Zaten artık birçok altın işlemesi altınları elle değil makinler ile işliyor. Burada önemli olan makinalar da işlenen altınların zamanla yıpranmasıdır. Makinalar da kullanılan yöntemler kimi zaman altına zarar veriyor ve buda elle yapılan altını daha değerli kılıyor.
Şehrazat bilezikleri çok fazla işçilik çok fazla detay istediğinden biraz daha pahalı bileziklerdir. Hatta çoğu düz ve lazer ile işlenmiş bileziklerden daha pahalıdır. Ama Trabzon bileziği böyle değildir. Trabzon bileziğinde işçilik şehrazat bileziğinden daha düşük olduğundan fiyatı, şehrazat bileziğine göre daha uygundur.

anahtar kelimeler:trabzon bılezığı, şehrazat bilezik fiyatları, trabzon bileziği fiyatları, şehrazat bileziği
Destek 3
Destek 2
Destek 1
Pivot
Direnç 1
Direnç 2
Direnç 3

Benzer Yazılar

Henüz yorum yok.